"ŽIVOT JE JAKO BONBONIÉRA. NIKDY NEVÍŠ, CO OCHUTNÁŠ." Forrest Gump

neděle 25. června 2017

Moje zahrádkaBazalky mám letos hned tři.


Vlastně čtyři!
A každou jinou. 


Rozmarýnku jak vymalovanou. 
Šalvějce bohužel nesvědčí letošní prudké slunce a žloutnou jí listy.  


Petrželka.


Pažitka a levandule. 
Ptáte se, proč mám na parapetu šišku? Tu mi hodila moje kolegyně (a už i sousedka) Lenka! Závidí mi balkón, závidí mi sušák na prádlo a tak na mne hází šišky. A já ji mám schovanou a až "závistivec" vykoukne z dolního okénka, šup.... poletí šiška na Leničku.  :DTymián a dobromysl.
A levandule


Mátu jsem dostala nádhernou v Mezilesí. 
Tu loňskou jsem vysadila pod balkón společně s meduňkou, která je až moc rozpínavá a troufám si říct i plevelovitá. Na balkóně by jí bylo za chvíli moc. 


Borůvka. A květinový truhlíček! 
Letos je hodně pestrý. 
Bíle kvete voskovka. Netušila jsem, že se mi takhle krásně rozroste. Napravo je zasazená vějířovka, ze které jsem velmi velmi nadšená. Buď jsem jí přehlížela nebo ji nikdo na trhu neměl, prostě jsem ji objevila až letos a na jižní okno můžu vřele doporučit. Konečně mám rostlinku, které sluníčko nevadí.  


   


A poslední květinová radost! 
Vždycky se mi hrozně moc líbila jasmínka (lilek převislý - jasmínokvětý). Jenže na jihu se jí nikdy nedařilo. A já jsem se jí odmítala vzdát. Protože nemám na severní okno tak snadný přístup jako jinde a nemůžu (a nechci) každý den složitě zalévat.... a už vůbec nechci aby voda přetékala ze samozavlažovacích truhlíků (tak jako přetéká na jižním balkóně) a tekla po fasádě domu dolů k sousedům.... malinko jsem experimentovala a vymyslela důmyslný, do posledního detailu funkční truhlík. Pet lahev jsem rozstřihla napůl. Dolní část naplněna po okraj kamínky zatíží truhlík a zajistí, aby jen tak nespadl z parapetu. Pro jistotu je ještě truhlík obvázán a zafixován provázkem. Horní část pet lahve je zasazena hrdlem dolů, čímž plní funkci zásobárny vody. Dno truhlíku je zasypáno kamínky, aby měly kořínky snadnější přístup k vodě. 
Dobrá. Nevymyslela. Jen jsem si vzpomněla, že jsem už někde něco podobnýho viděla. A teď se mi to báječně hodilo. Jasmínce severní okno svědčí a kvete jak o závod. 
Mě pro radost. 
Žádné komentáře:

Okomentovat